Ίντερ - Ουντινέζε 4-0: Επιστροφή στην κορυφή με «καρέ»!

Η Ίντερ συνέτριψε με 4-0 την Ουντινέζε κι επανήλθε στο «ρετιρέ» της βαθμολογίας της Serie A έχοντας αβαντάζ δύο πόντων από τη 2η Γιουβέντους

Μόνο 24 ώρες...

Τόσο διήρκεσε η παραμονή της Γιουβέντους στην κορυφή της βαθμολογίας της Serie A μετά τη νίκη επί της Nάπολι.

Η Ίντερ δεν άφησε τους «μπιανκονέρι» να μακροημερεύσουν στο «ρετιρέ» της βαθμολογίας αφού με ...φόρα από το «διπλό» (0-3) στο «Nτιέγκο Μαραντόνα» συνέτριψε 4-0 την Ουντινέζε στο «Τζιουζέπε Μεάτσα» κι επανήλθε επικεφαλής με «αέρα» δύο πόντων από την ομάδα του Τoρίνο.

Οι παίκτες του Σιμόνε Ιντζάγκι χρειάστηκαν 37 λεπτά για να ξεκλειδώσουν την άμυνα των «φριουλάνι» και ο πρώτος που το πέτυχε ήταν ο Τσαλχάνογλου με πέναλτι.

Χωρίς άγχος πια πέντε λεπτά μετά έφτασαν στο 2-0 με τον Ντι Mάρκο (ν' αξιοποιεί πάσα του σκόρερ) και πριν βγει το ημίχρονο (44') έκαναν και το 3-0 με τον Τουράμ (από ασίστ του Μχιταργιάν).

Στο δεύτερο μέρος οι ...στροφές κατέβηκαν αλλά κι έτσι οι «νερατζούρι» πέτυχαν 4ο γκολ με τον Λαουτάρο Μαρτίνες (84') φτάνοντας τα 8 ματς αήττητοι (6ν. - 2 ισοπ.)

Aντίθετα η ομάδα του Φρίουλι απέχει 5 αγώνες (3 ήττες και 2 ισοπ.) από την επιτυχία.