Άιντραχτ: Tρία γκολ στην Μπάγερν μέχρι το 36’

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης «πάγωσε» την Μπάγερν Μονάχου και βρέθηκε να προηγείται 3-0 στο 36’ για την 14η αγωνιστική της Bundesliga.

Εντυπωσιακή ήταν η Άιντραχτ Φρανκφούρτης στην έδρα της στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησής της με αντίπαλο την πρωταθλήτρια Μπάγερν Μονάχου για την 14η αγωνιστική της Bundesliga.

Οι «αετοί» ήταν καταιγιστικοί και μέσα σε 36 λεπτά παιχνιδιού βρέθηκαν να προηγούνται 3-0, πριν μειώσουν οι Βαυαροί.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 12’ ο Ομάρ Μάρμους και στο 31’ ο Ερίκ Ζουνιόρ Ντινά-Εμπιμπέ διπλασίασε τα τέρματα, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα (36’) και το 3-0 από τον Λάρσον.

Η Μπάγερν μείωσε εν συνεχεία στο 44’ με τον Κίμιχ και με το 3-1 οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.