Serie A: Άνετα η Φιορεντίνα, πήρε την μπουκιά από την Ουντινέζε στις καθυστερήσεις η Βερόνα

Η Φιορεντίνα διέλυσε με 3-0 τη Σαλερνιτάνα, ενώ Ουντινέζε και Βερόνα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3 και γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα!

Άνετη νίκη για τη Φιορεντίνα κόντρα στη Σαλερνιτάνα για τη 14η αγωνιστική της Serie A. Οι «βιόλα» επιβλήθηκαν με 3-0 και γκολ των Μπέλτραν (6' πεν.) και Σότιλ (18') και Μποναβεντούρα, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα.

Στο άλλο παιχνίδι της ίδιας ώρας, Ουντινέζε και Βερόνα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3. Οι Καμπασελέ (16'), Λούκα (30') άνοιξαν το σκορ για την ομάδα του Ούντινε, όμως οι φιλοξενούμενοι αρχικά μείωσαν με τον Τζούριτς (37' πεν.) και ισοφάρισαν με τον Ενγκόγκ (61').

Οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-2 ξανά με τον Λούκα στο 72', όμως η Βερόνα τους στέρησε το τρίποντο στις καθυστερήσεις με γκολ του Ανρί (90+6').