Κάλιαρι - Μόντσα 1-1: Μοιρασιά στη Σαρδηνία

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Κάλιαρι και Μόντσα στο ματς που άνοιξε την αυλαία του Κυριακάτικου (26/11) προγράμματος της Serie A.

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν στη Σαρδηνία, Κάλιαρι και Μόντσα που «κόλλησαν» στο 1-1 για τη 13η στροφή της Serie A. Αναμέτρηση η οποία φυσικά είχε ελληνικό χρώμα, καθώς Χατζηδιάκος και Κυριακόπουλος αγωνίστηκαν κανονικά.

Οι δύο Έλληνες έπαιξαν βασικοί στο παιχνίδι, με τον αριστερό οπισθοφύλακα τη Μόντσα δίνει και την ασίστ στο γκολ της ομάδας του μετά από κόρνερ που εκτέλεσε για τον Μάριτς που σκόραρε και ισοφάρισε σε 1-1 στο 61ο λεπτό.

Την Κάλιαρι είχε βάλει μπροστά στο σκορ ο Ντοσένα στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης. Με το αποτέλεσμα αυτό η Κάλιαρι παρέμεινε 18η, αλλά έπιασε την Έμπολι στη 17η θέση με δέκα βαθμούς ενώ η Μόντσα άφησε πίσω της στη 10η θέση της Λάτσιο με 17 βαθμούς ενώ έπιασε την 7η Ρόμα και την 8η Μπολόνια με 18 βαθμούς.