Bundesliga: Η Στουτγκάρδη έδειξε τον δρόμο στον ΠΑΟΚ

Με δύο γκολ του Ντενίζ Ουντάβ η Στουτγκάρδη επικράτησε με σκορ 2-1 της Άιντραχτ μέσα στη Φρανκφούρτη και συνέχισε την εντυπωσιακή της πορεία στην Bundesliga. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Εξακολουθεί να συναρπάζει με τις εμφανίσεις της η Στουτγκάρδη, η οποία επικράτησε με σκορ 2-1 της Άιντραχτ μέσα στη Φρανκφούρτη για τη 12η αγωνιστική της Bundesliga.

Η ομάδα του Σεμπάστιαν Χένες μετά από αυτό το αποτέλεσμα παραμένει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, πίσω από Λεβερκούζεν και Μπάγερν.

Από την άλλη πλευρά, οι «αετοί» υπέστησαν την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα από τις 30 Σεπτεμβρίου, και πηγαίνουν με αρνητική ψυχολογία στον τελικό «πρωτιάς» για τον όμιλο του Conference League με τον ΠΑΟΚ.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Ντενίζ Ουντάβ, που έβαλε μπροστά τη Στουτγάρδη στο 1ο λεπτό.

Η Άιντραχτ κατόρθωσε να ισοφαρίσει στο 26' με αυτογκόλ του Άντον, όμως ο Ουντάβ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, διαμόρφωσε το τελικό 1-2.