Παίκτες της Οσέρ πλακώθηκαν στο ξύλο μεταξύ τους (vid)

Είναι από τα περιστατικά που δε βλέπουμε συχνά στα γήπεδα…

Η Οσέρ αντιμετώπιζε εκτός έδρας έδρας την Κεβιγί Ρουίν και οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί, κερδίζοντας με σκορ 4-1.

\Όμως λίγα λεπτά πριν διαμορφωθεί το τελικό σκορ, όσοι βρίσκονταν στο «Stade Robert Diochon» έγιναν μάρτυρες ενός σκηνικού που θα το διηγούνται στα εγγόνια τους, αφού δύο παίκτες της Οσέρ πλακώθηκαν στο ξύλο.

Ο λόγος για τους Πιέρ-Ιβ Πολομά και Μικαέλ Μπαρετό που στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης πιάστηκαν στα χέρια και είδαν αμφοτέροι την κόκκινη κάρτα του διαιτητή.

Όπως θα δείτε και στο βίντεο, ένας αντίπαλός τους προσπάθησε να τους χωρίσει, αλλά μάταια. Για την ιστορία, η ομάδα της Οσέρ απολογήθηκε στο γαλλικό ποδοσφαιρικό κοινό για την πράξη των αθλητών της, όμως το κακό έχει ήδη γίνει αφού το βίντεο κάνει το γύρο του κόσμου…