Σασουόλο - Σαλερνιτάνα 2-2: Ξανά μακριά από τη χαρά της νίκης...

Ισόπαλες με σκορ 2-2 ήρθαν για τη 12η αγωνιστική της Serie A, Σασουόλο και Σαλερνιτάνα. Το προφίλ της αγωνιστικής και η βαθμολογία.

Ούτε τώρα δεν ήρθε η νίκη για τις Σασουόλο και Σαλερνιτάνα που ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2 για την 12η αγωνιστική της Serie A.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αγκαλιά με την πρώτη τους νίκη φέτος στο πρωτάθλημα αφού βρέθηκαν να προηγούνται με σκορ 2-0 με γκολ των Ικουεμέσι (5') και Ντία, με τη Σασουόλο να μειώνει σε 1-2 πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Τόρστβεντ στο 53' να πετυχαίνει το δεύτερο του γκολ στον αγώνα.

Έτσι η Σασουόλο ανέβηκε στην 14η θέση της βαθμολογίας, αγνοώντας τη λέξη «νίκη» από το Σεπτέμβριο, ενώ στην τελευταία θέση παραμένει η Σαλερνιτάνα που δεν έχει ακόμα γευτεί τη χαρά της νίκης.