Ο Λάμπρου πρωταγωνιστής στη νίκη της Φορτούνα Σιτάρντ

Ο Λάζαρος Λάμπρου σημείωσε δύο τέρματα στην νίκη της Φορτούνα Σιτάρντ επί της Ντε Γκράαφσαπ με 3-1.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λάζαρο Λάμπρου, η Φορτούνα Σιτάρντ επικράτησε 3-1 της Ντε Γκράαφσαπ στο τελευταίο παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος και αποσπάστηκε από τις τελευταίες θέσεις της κατάταξης.

Ο νεαρός Έλληνας επιθετικός, που αγωνίζεται στη Φορτούνα ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ, πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Ολλανδία στο 38ο λεπτό, ανοίγοντας το σκορ, και στο 83' βρήκε ξανά δίχτυα, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του με 2-1 (είχε ισοφαρίσει ενδιάμεσα ο Ελ Τζεμπλί στο 50').

Ο Λάμπρου αντικαταστάθηκε στο 87' από τον Σμέετς και ένα λεπτό αργότερα ο Νινάι «σφράγισε» τη νίκη των γηπεδούχων.

Η Φέγενορντ δεν δυσκολεύτηκε να λυγίσει την αντίσταση της Τσβόλε και να πλησιάσει στην κορυφή της βαθμολογίας στο ολλανδικό πρωτάθλημα.