Λέτσε - Πάρμα 2-4: Νίκη στις καθυστερήσεις και τώρα... Φιορεντίνα

Με 2-4 επικράτησε η Πάρμα επί της Λέτσε για τη φάση των «32» του Κυπέλλου Ιταλίας και θα αντιμετωπίσει στη φάση των «16» τη Φιορεντίνα. Αναλυτικά τα αποτελέσματα.

Με 2 γκολ στις καθυστερήσεις επικράτησε με σκορ 2-4 η Πάρμα στην έδρα της Λέτσε για τη φάση των «32» του Coppa Italia!

Η ομάδα της Πάρμα θα αντιμετωπίσει στη φάση των «16» τη Φιορεντίνα στις 6/12.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9' με τον Σον ενώ στο 29' ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 0-2 με γκολ του Μπόνι. Στην επανάληψη η Λέτσε απάντησε μειώνοντας με τον Πίκολι στο 54', ενώ ισοφάρισε στο 76' με τον Στρεφέτσα να γράφει το 2-2.

Η Πάρμα όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη παίρνοντας ξανά κεφάλι στο σκορ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Πονγκράσιτς να κάνει το 2-3, ενώ καθάρισε το ματς με πέναλτι του Μαν που έγραψε το τελικό 2-4.