Κάλιαρι-Φροζινόνε 4-3: Ανεπανάληπτη ανατροπή από την ομάδα του Ρανιέρι!

Τι κι αν βρέθηκε να χάνει με 3-0 από το 49'; Η Κάλιαρι του Κλαούντιο Ρανιέρι με αντεπίθεση διαρκείας νίκησε με 4-3 τη Φροζινόνε με δύο γκολ στις καθυστερήσεις παίρνοντας την πρώτη της νίκη στη Serie A.

Οι ομάδες του Κλαούντιο Ρανιέρι είναι συνυφασμένες με τα ποδοσφαιρικά… θαύματα. Αφού ένα μικρό θαύμα πέτυχε την Κυριακή (29/10) το μεσημέρι η Κάλιαρι απέναντι στη Φροζινόνε, νικώντας την με 4-3 με δύο γκολ μετά το 90’ παρότι έχανε με 3-0 στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σουλέ στο 23’ και οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 30’ όταν ο Μανκόσου σημάδεψε το δοκάρι σε εκτέλεση πέναλτι. Ο Σουλέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 37’ και ο Μπρεσκιανίνι έκανε το 3-0 στο 49’.

Και εκεί που η Κάλιαρι έμοιαζε να βρίσκεται στο καναβάτσο, ο Οριστάνιο με το γκολ του στο 72’ σήμανε αντεπίθεση διαρκείας. Ο Μακαμπού μείωσε σε 2-3 στο 76’ και η ομάδα του Ρανιέρι κέρδισε πέναλτι στο 79’ το οποίο ωστόσο ανέτρεψε το VAR.

Η Κάλιαρι δεν το έβαλε κάτω και με τον Παβολέτι να σκοράρει μέσα σε δύο λεπτά στις καθυστερήσεις (90’+4’, 90’+6’) ολοκλήρωσε την επική ανατροπή, η οποία έφερε και την πρώτη νίκη της ομάδας του Ρανιέρι στο πρωτάθλημα.