Serie A: Οριακά η Μπολόνια, στην ισοπαλία έμειναν οι Σαλερνιτάνα και Κάλιαρι (highlights)

Τρίποντο για Μπολόνια επί της Φροζινόνε, ενώ Σαλερνιτάνα και Κάλιαρι έμειναν στο «Χ». Όλα τα αποτελέσματα, τα highlights, το πρόγραμμα και η βαθμολογία στη Serie A.

Πιο δύσκολη απ' όσο φαινόταν στο ξεκίνημα νίκη πέτυχε το απόγευμα της Κυριακής (22/10) η Μπολόνια στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Serie A.

Οι «ροσομπλού» έδειξαν να «καθαρίζουν» από πολύ νωρίς το εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τη Φροζινόνε, καθώς προηγήθηκαν 2-0 από το 22ο λεπτό, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 και πίεσαν ως το φινάλε για την ισοφάριση, χωρίς ωστόσο επιτυχία.

Στο έτερο ματς που ξεκίνησε στις 16:00 οι Σαλερνιτάνα και Κάλιαρι ύστερα από αγώνα με συναρπαστική εξέλιξη και 12 λεπτά καθυστερήσεων, μοιράστηκαν βαθμούς κα εντυπώσεις με την αναμέτρηση να λήγει με σκορ 2-2.