Ligue 1: Η Λανς σταμάτησε την Λιλ (1-1)

Με γκολ του Μασάδο μόλις πέρασε αλλαγή η Λανς ισοφάρισε (1-1) και φρέναρε την Λιλ

Ευκαιρία να περάσει στην τετράδα της βαθμολογίας στην Γαλλία είχε η Λιλ, αλλά η Λανς δεν της το επέτρεψε. Ο Μασάδο μόλις μπήκε στο γήπεδο έβαλε γκολ και το τελικό 1-1 άφησε τη Λιλ στην 7η θέση (πέντε βαθμούς πίσω από την κορυφή) και έφερε τη Λανς στη 14η της Ligue 1.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η Λιλ βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα με σκόρερ τον Μπενζαμέν Αντρέ κι ενώ νωρίτερα η Λανς είχε ζητήσει πέναλτι για χέρι του Αλεσαντρό, όμως ο διαιτητής και το VAR συμφώνησαν ότι δεν υπήρχε παράβαση.

Οι γηπεδούχοι δεν παράτησαν φυσικά το παιχνίδι και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 71' με κεφαλιά του Ντεϊβέρ Μασάδο, ο οποίος είχε περάσει δύο λεπτά νωρίτερα ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο.