Serie A: Με ανατροπή η Μίλαν, νίκες για Αταλάντα και Έμπολι

Δείτε τα αποτελέσματα για την 6η αγωνιστική της Serie A.

Με δύο «διπλά» ξεκίνησαν οι πρώτες αναμετρήσεις για τη σημερινή (27/9) 6η αγωνιστική της Serie A στην Ιταλία.

Η Αταλάντα πήρε σπουδαία νίκη στην έδρα της Βερόνα, ενώ η Έμπολι νίκησε σχετικά εύκολα με 1-0 την Σαλερνιτάνα. Η Μίλαν αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ πήρε τη νίκη με ανατροπή στην έδρα της Κάλιαρι.

Βερόνα - Αταλάντα 0-1

Η Αταλάντα άνοιξε το σκορ μόλις στο 13ο λεπτό με σκόρερ τον Τέιν Κόπμεϊνερς. Η Βερόνα προσπάθησε να αντιδράσει με την Αταλάντα όμως να είναι η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο και να φτάνει δίκαια στη νίκη.

Έμπολι - Σαλερνιτάνα 1-0

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 34' με τον Μπαλντάντσι να κάνει το 1-0 ενώ λίγο νωρίτερα στο 20' είχα ακυρωθεί γκολ της Σαλερνιτάνα για οφσάιντ. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση χωρίς όμως να δημιουργήσουν ουσιαστικές ευκαιρίες.

Κάλιαρι - Μίλαν 1-3

Σκορ και θέαμα στο πρώτο ημίχρονο του Κάλιαρι-Μίλαν με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 29' με τον Λουβούμπο. Η Μίλαν αντέδρασε και πέτυχε την ανατροπή αρχικά με τον Οκαφόρ να ισοφαρίζει στο 40' και τον Τόμορι να κάνει το 1-2 στο 45'. Στην επανάληψη η Μίλαν πέτυχε και 3ο γκολ με τον Λόφτους-Τσικ να κάνει το 1-3 μετά από ασίστ του Πούλισιτς.