Bundesliga: «Όρθια» η Γκλάντμπαχ από 3-0, 3-3 με την Ντάρμσταντ

Η Γκλάντμπαχ αν και έχανε 3-0 από την Ντάρμσταντ, πέτυχε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε τον πόντο (3-3). Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής και η βαθμολογία.

Όρθια έμεινε η Γκλάντμπαχ στον εκτός έδρας αγώνα της με αντίπαλο την Ντάρμσταντ για την 4η αγωνιστική της Bundesliga.

Αν και βρέθηκε να χάνει 3-0 από την αντίπαλό της στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στην επανάληψη να σημειώσει τρία τέρματα και να πάρει τον πόντο.

Το ξεκίνημα ήταν εξαιρετικό για τους γηπεδούχους που βρήκαν δίχτυα με τους Μέλεμ (8’), Μάγκλιτσα (10’) και Σκάρκε (33’). Στη συνέχεια όμως, έμειναν με δέκα παίκτες στο 50’ λόγω αποβολής του Μάγκλιτσα, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε η Γκλάντμπαχ και έφτασε στην ισοφάριση.

Τα τέρματα των φιλοξενούμενων πέτυχαν οι Πέφοκ (56’), Νόιχαους (73’) και Τσβαντσάρα (77’), ενώ στα τελευταία λεπτά αν και προσπάθησαν να πετύχουν και την ανατροπή στο ματς για να πάρουν το τρίποντο τελικά δεν τα κατάφεραν.