Ligue 1: Σπουδαία διπλά οι Ναντ και Μπρεστ, ισοπαλία στο Στρασβούργο

Η Ναντ πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Κλερμόν, ενώ μεγάλο διπλό πήρε και η Μπρεστ επί της Ρεμς.

Δίχως νίκη γηπεδούχου ολοκληρώθηκε το απογευματινό πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής της Ligue 1 και συγκεκριμένα στα παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 16:00.

Η Ναντ κατάφερε να πάρει το διπλό στην έδρα της Κλερμόν με 1-0 χάρη σε γκολ του Σιμόν στο ξεκίνημα του β’ μέρους (49’).

Σπουδαίο τρίποντο μακριά από το σπίτι της πήρε και η Μπρεστ, που κέρδισε με 2-1 την Ρεμς, ανατρέποντας μάλιστα το σκορ που στο πρώτο ημίχρονο ήταν εναντίον της.

Τέλος ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το ματς στο Στρασβούργο ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και την Μονπελιέ. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να χάνουν 0-2 στο ημίχρονο, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας.