Σάμαρης: Ντεμπούτο 37 λεπτών με την Κοριτίμπα

Πρώτο ματς με την Κοριτίμπα για τον Ανδρέα Σάμαρη ο οποίος αγωνίστηκε για 37 λεπτά.

Πρεμιέρα με τα χρώματα της Κοριτίμπα έκανε ο Ανδρέας Σάμαρης. Ο Έλληνας μέσος αγωνίστηκε για 37 λεπτά στο ματς με την Μπαϊα.

Ο Έλληνας άσος μαζί με το άλλο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, τον Σλιμανί, ξεκίνησαν βασικοί, με τον Σάμαρη όμως να αγωνίζεται μόνο για 37 λεπτά. Στο 34ο λεπτό το σκορ για την Κοριτίμπα ήταν ήδη 3-1 εις βάρος της αποτέλεσμα ο τεχνικός της να προχωρήσει σε αλλαγές για να διεκδικήσει κάτι περισσότερο. Στη θέση του Σάμαρη στο 37ο λεπτό πέρασε ο Μορένο, αλλά τα πράγματα να μην αλλάζουν πολύ. Η Κοριτίμπα γνώρισε την ήττα 4-2 εκτός έδρας.

Θυμίζουμε ότι ο Σάμαρης έχει υπογράψει συμβόλαιο με τη βραζιλιάνικη ομάδα μέχρι και τον Δεκέμβριο, όταν και τελειώνει η σεζόν στη χώρα. Η Κοριτίμπα βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.