Αλαβές – Βαλένθια 1-0: Το αυτογκόλ έκρινε τα πάντα

Ο Τσενκ Οζκατσάρ ήταν ο «μοιραίος» για τη Βαλένθια, καθώς με δικό του αυτογκόλ η Αλαβές επικράτησε με σκορ 1-0 στην έδρα της

Ένα αυτογκόλ του Τσενκ Οζκατσάρ, μόλις στο 6ο λεπτό, έκρινε την αναμέτρηση της Αλαβές με τη Βαλένθια στο «Μεντιθορόθα», για την 4η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η Ντεπορτίβο πήρε τη νίκη, παρά το γεγονός ότι ένα λεπτό νωρίτερα είχε χάσει πέναλτι, και μάλιστα δύο φορές, με τον Κίκε Γκαρσία να μην τα καταφέρει απέναντι στον Μαμαρντασβίλι (την πρώτη φορά δόθηκε επανάληψη από τον VAR, αλλά ο Γεωργιανός τερματοφύλακας απέκρουσε και τη δεύτερη εκτέλεση).

Η Βαλένθια δεν κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης και γνώρισε τη δεύτερη διαδοχική ήττα της, «ακυρώνοντας» το καλό ξεκίνημα που είχε κάνει στη φετινή La Liga με δύο νίκες.