Serie A: Νίκη στο 90' για Μπολόνια, «λευκή» ισοπαλία για Ουντινέζε και Φροζινόνε

Αγχωτική νίκη πήρε στην έδρα της η Μπολόνια επί της Κάλιαρι, ενώ η Ουντινέζε έμεινε στο 0-0 με τη Φροζινόνε.

Στο 90' πήρε τη νίκη με 2-1 η Μπολόνια στην έδρα της επί της Κάλιαρι στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στης Serie A. Στο άλλο ματς Ουντινέζε και Κάλιαρι ήρθαν ισόπαλες με σκορ 0-0.

Μπολόνια - Κάλιαρι 2-1

Στον πρώτο ημίχρονο η Μπολόνια ήταν αυτή που είχε την υπεροχή με την Κάλιαρι όμως να σκοράρει τη μοναδική φορά που πάτησε περιοχή κάνοντας το 0-1 στο 22' με τον Λουβούμπο. Στην επανάληψη η Μπολόνια συνέχισε να πιέζει έφτασε στην ισοφάριση με τον Ζιρκζέι στο 60'. Η πίεση των γηπεδούχων - που είχαν χαμένο πέναλτι στο 70' με τον Ορσολίνι - εντάθηκε , για να φτάσουμε στο 90' με τον Φαμπιάν να κάνει το 2-1 και να δίνει τη νίκη στην ομάδα του.

Ουντινέζε - Φροζινόνε 0-0

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την Ουντινέζε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά να μην μπορεί να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στην επανάληψη η Ουντινέζε σκόραρε στο 50' με τον Ρομανιόλι το γκολ όμως ακυρώθηκε από τον VAR με τις δύο ομάδα να μένουν στο 0-0 μέχρι τη λήξη των 90 λεπτών του αγώνα.