Ρεάλ Σοσιεδάδ – Γρανάδα 5-3: Πεντάρα και πρώτη νίκη

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ κέρδισε 5-3 τη Γρανάδα και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στην Ισπανία για τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Εντυπωσιακή η Ρεάλ Σοσιεδάδ κέρδισε 5-3 τη Γρανάδα και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα Ισπανίας.

Ο Κούμπο άνοιξε το σκορ στο 9’ και ήταν αυτός που στο τέλος του α’ ημιχρόνου έκανε και το 2-1, αφού λίγο νωρίτερα είχε ισοφαρίσει σε 1-1 με αυτογκόλ η Γρανάδα.

Στο δεύτερο 45λεπτο η Ρεάλ σε λιγότερο από 20 λεπτά σημείωσε τρία τέρματα και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, με τον Μπογιέ (απασχόλησε τον Ολυμπιακό) να διαμορφώνει στο 83’ το 5-2. Στο 90'+9' ο Σαραγόσα με ωραίο πλασέ έκανε το 5-3. Από ένα δοκάρι οι δυο ομάδες με Μπαρενετσέα και Μπογιέ.