Μαρσέιγ - Μπρέστ 2-0: Χωρίς προβλήματα το «τρίποντο» στο Βελοντρόμ

Δε συνάντησε προβλήματα η Μαρσέιγ που επικράτησε με 2-0 της Μπρεστ στο Βελοντρόμ για την αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Χωρίς να εντυπωσιάσει η Μαρσέιγ πήρε τη νίκη στο Βελοντρόμ για την 3η αγωνιστική της Ligue 1 απέναντι στη Μπρεστ επικρατώντας με 2-0 χάρη σε γκολ των Μπεμπά και Σαρ.

Η Μαρσέιγ μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί νωρίς με γκολ του Σανσέλ Μπεμπά μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από ασίστ του Βερετού. Η Μπρεστ προσπάθησε να αντιδράσει όμως οι Μασσαλοί επέβαλαν το δικό τους ρυθμό με της δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 1-0.

Στην επανάληψη η Μαρσέιλ πίεσε για το γκολ που θα της εξασφάλιζε τη νίκη, ελέγχοντας το ρυθμό του ματς. Αυτό συνέβη στο 68' με γκολ του Ισμαίλα Σαρ. Στις καθυστερήσεις η Μαρσέιλ λίγο έλειψε να πετύχει και τρίτο τέρμα, δέχτηκε όμως το όχι του τερματοφύλακα της Μπρεστ.