Ουνιόν – Μάιντς 4-1: Χατ τρικ με το κεφάλι ο Μπέρενς – Δυο πέναλτι του Αζόρκ έπιασε ο Ρόνοβ

Η Ουνιόν Βερολίνου κέρδισε 4-1 τη Μάιντς, σε ένα ματς όπου ο Μπέρενς έκανε χατ τρικ με το κεφάλι ενώ ο Ρόνοβ έπιασε δυο πέναλτι του Αζόρκ, ο οποίος είχε και ένα δοκάρι.

Με τον Μπέρενς να σκοράρει τρεις φορές με ισάριθμες κεφαλιές η Ουνιόν Βερολίνου κέρδισε 4-1 τη Μάιντς. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στα 51 δευτερόλεπτα και στο 9’ ήταν μπροστά με 2-0, με τον Μπέρενς να κάνει πάρτι.

Η Μάιντς στην επανάληψη προσπάθησε να επιστρέψει. Στο 62’ κέρδισε πέναλτι αλλά ο Αζόρκ νικήθηκε από τον Ρόνοβ αλλά ένα λεπτό μετά ο Κασί μείωσε σε 2-1. Ο Μπέρενς στο 70’ ξανά με κεφαλιά πέτυχε το 3-1, με τη Μάιντς να έχει την ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς στα τελευταία λεπτά.

Κέρδισε πέναλτι, ο Αζόρκ ανέλαβε και πάλι την εκτέλεση. Άλλαξε γωνία αλλά ο Ρόνοβ έπεσε αυτή τη φορά δεξιά και μπλόκαρε. Μοιραίος ο Αζόρκ ο οποίος είχε και δοκάρι στο 3-1. Δοκάρι είχε και ο Φοφανά στο πρώτο ημίχρονο.

Στις καθυστερήσεις ο Πάντοβιτς διαμόρφωσε το τελικό 4-1.