Έβερτον: Από το 53’ ξεκίνησαν να φεύγουν οι οπαδοί στο Μπέρμιγχαμ

Οι οπαδοί της Έβερτον άρχισαν να φεύγουν από το γήπεδο στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, βλέποντας την ομάδα τους να διασύρεται (4-0) από την Άστον Βίλα στο Μπέρμιγχαμ

Έντονη είναι η απογοήτευση στην Έβερτον, η οποία υπέστη τη δεύτερη ήττα της σε ισάριθμα παιχνίδια στην φετινή Premier League.

Τα «ζαχαρωτά» έχασαν με το βαρύ 4-0 από την Άστον Βίλα στο «Βίλα Παρκ» του Μπέρμιγχαμ, με τους οπαδούς τους να φεύγουν από το γήπεδο στο 53’ κι ενώ στο 51’ ο Λέον Μπέιλι είχε κάνει το 3-0 για τους «χωριάτες».

Επόμενο ματς για το σύλλογο του Μέρσεϊσαϊντ στην κατηγορία είναι το εντός έδρας με αντίπαλο τη Γουλβς (26/8), ενώ υπενθυμίζεται ότι την περασμένη αγωνιστική περίοδο η Έβερτον τερμάτισε μόλις μία θέση πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και έμεινε τελικά στα αγγλικά «σαλόνια».