Λιλ-Ναντ 2-0: Έκανε σεφτέ στις νίκες

Η Λιλ πανηγύρισε την πρώτη της φετινή νίκη επικρατώντας με σκορ 2-0 της Ναντ σε ένα ματς που ήταν ανώτερη.

Μία εβδομάδα μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας, στη Νίκαια, κόντρα στη Νις (1-1) η Λιλ πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη φετινή Ligue 1, επικρατώντας με σκορ 2-0 της Ναντ.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν δίκαια στην επικράτησαν, αφού ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Ο Ντέιβιντ άνοιξε το σκορ για τη Λιλ στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο 78' οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Αλεξάντρο γεγονός που έδωσε τη δυνατότητα στη Ναντ να βγει στην επίθεση και να ψάξει την ισοφάριση κάτι που τελικά δεν κατάφερε. Έτσι στις καθυστερήσεις η Λιλ πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Οουνάς και πήρε την πρώτη της νίκη στη σεζόν.

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Ligue 1…

Παρασκευή 18/8

Μετς-Μαρσέιγ 2-2

65' Σαμπαλί, 71' Μικατάτζε- 14' Σογκλόν, 82' Βιτίνια

Σάββατο 19/8

Λιόν-Μονπελιέ 1-4

69' Λακαζέτ - 20' Νόρντιν, 39', 66' Αλ Ταμάρι, 89' Άνταμς

Τουλούζ-Παρί Σεν Ζερμέν 1-1

87' αυτ. Αμπουκάλ - 62' πεν. Εμπαπέ

Κυριακή 20/8

Λιλ-Ναντ 2-0

66' Ντέιβιντ, 90+4 Οoυνάς

16:00 Χάβρη-Μπρεστ