Coppa Italia: Πεντάρα στην… παράταση η Σασουόλο

Στην φάση των «64» του Κυπέλλου Ιταλίας η Σασουόλο κέρδισε, εκτός έδρας, με 5-2 στην παράταση την Κοζέντσα, ενώ η Ρετζιάνα έκανε την έκπληξη και απέκλεισε εκτός έδρας την Μόντσα (1-2)

Στο Κύπελλο της Ιταλίας και στη φάση των «64» του θεσμού, η Σασουόλο νίκησε στην παράταση την Κοζέντσα, εκτός έδρας, με 5-2. Ο κανονικός αγώνας βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 2-2. Στο 9’ ο Τουτίνο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στο 45’ ο Μπαϊράμι έγραψε το 1-1. Στο 78’ ο Πιναμόντι σημείωσε το 1-2 και στο 91’ ο Μαζόκι έκανε το 2-2. Στην παράταση η Σασουόλο πήρε την πρόκριση με τέρματα των Σεϊντέ (108’) και Μουλατιέρι (115’ και 118’).

Επίσης Σαλερνιτάνα ξεπέρασε το εμπόδιο της Τερνάνα με 1-0 και το μοναδικό τέρμα σημείωσε στο 7’ ο Κάντρεβα.

H Λέτσε νίκησε την Κόμο με 1-0, με σκόρερ τον Άλμκβιστ (27’).

Τέλος η Ρετζιάνα έκανε την έκπληξη και κέρδισε με ανατροπή την Μόντσα, εκτός έδρας, με 2-1. Για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Ναρντί (65’) και Σιγκαρίνι (84’ πέναλτι), ενώ για τους γηπεδούχους είχε ανοίξει το σκορ ο Ντ’ Αμπρόζιο (22’).