Μάντσεστερ Σίτι – Ατλέτικο Μαδρίτης 1-2: Νίκη οι «ροχιμπλάνκος» με οδηγό τον Ντεπάι

Με τον Μέμφις Ντεπάι να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση, η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε 2-1 την πρωταθλήτρια Ευρώπης Μάντσεστερ Σίτι σε φιλικό προετοιμασίας.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης βγήκε νικήτρια στο φιλικό με αντίπαλο τη Μάντσεστερ Σίτι στη Σεούλ της Νότιας Κορέας.

Οι «ροχιμπλάνκος» επιβλήθηκαν 2-1 των πρωταθλητών Ευρώπης, με τον Μέμφις Ντεπάι να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση.

Έπειτα από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο, κατά το οποίο οι δύο ομάδες δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν για να ανοίξουν το σκορ, οι Μαδριλένοι έφτασαν στο 1-0 στο 66’ με τον Ντεπάι από ασίστ του Κορέα. Ο Ολλανδός επιθετικός βέβαια, δεν έμεινε μόνο εκεί, αφού στο 74’ έδωσε την ασίστ στον Καράσκο για το 2-0 της Ατλέτικο.

Στα εναπομείναντα λεπτά της συνάντησης το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα ήταν να μειώσει στο 85’ σε 2-1 με τον Ρούμπεν Ντίας.