Μέσι: Έλαμψε ξανά με 2 γκολ και 1 ασίστ για την Ίντερ Μαϊάμι (vids)

Ο Μέσι ήταν υπέροχος και πάλι, καθώς η Ίντερ Μαϊάμι νίκησε την Ατλάντα Γιουνάιτεντ με 4-0.

Ο Λιονέλ Μέσι σκόραρε στο όγδοο και στο 22ο λεπτό του δεύτερου αγώνα του με την Ίντερ Μαϊάμι κόντρα στην Ατλάντα Γιουνάιτεντ για το Λιγκ Καπ.

Ο Μέσι ελευθερώθηκε για το εναρκτήριο γκολ του αγώνα και αρχικά έστειλε το σουτ του προς το οριζόντιο δοκάρι, αλλά η μπάλα αναπήδησε από το δοκάρι κατευθείαν στον Μέσι και αυτός την έστειλε στα δίχτυα.

Το δεύτερο ήταν από ασίστ του Ρόμπερτ Τέιλορ. Ο Μέσι έδωσε την μπάλα στον Τέιλορ στην αριστερή πτέρυγα, ο οποίος την έστειλε κατευθείαν στο κέντρο για τον Μέσι, ο οποίος σκόραρε.

Ο Μέσι όμως δεν σταμάτησε εκεί αφού μοίρασε και ασίστ, στο 53ο λεπτό για τον Ρόμπερτ Τέιλορ.