Γκενκ: Η υποψήφια αντίπαλος του Ολυμπιακού διέλυσε 4-0 την Λέουβεν σε φιλικό

Η Γκενκ, που είναι υποψήφια αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, κέρδισε την Λέουβεν με το ευρύ 4-0 σε φιλικό προετοιμασίας.

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε η Γκενκ την αναμέτρησή της με αντίπαλο την Λέουβεν. Η υποψήφια αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League έκανε επίδειξη δύναμης και πήρε τη νίκη με το ευρύ 4-0 στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας της.

Υπενθυμίζεται ότι ο χαμένος του ζευγαριού Σερβέτ-Γκενκ θα βρεθεί στο δρόμο των «ερυθρόλευκων» στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League.

Η Γκενκ άνοιξε το σκορ στο 39’ με το τέρμα που σημείωσε ο Φαντέρα και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Χροσόφσκι διπλασίασε τα τέρματα (2-0). Με το ξεκίνημα της επανάληψης (47’) ο Όγεν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 81’ ο Μπαχ.

Ο Ολυμπιακός ξεκινάει τις υποχρεώσεις του στο Europa League την Πέμπτη 10 Αυγούστου, ενώ το δεύτερο παιχνίδι του 3ου προκριματικού γύρου θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 17 Αυγούστου.