Βραζιλία – Σενεγάλη 2-4: Σάμπα με Μανέ

Γκολ και θέαμα στο φιλικό Βραζιλία – Σενεγάλη με τους Αφρικανούς να κερδίζουν 4-2 με τον Μανέ να σημειώνει δυο τέρματα.

Η Σενεγάλη επικράτησε 4-2 της Βραζιλίας σε φιλικό αγώνα που έγινε στην Πορτογαλία (Λισαβόνα). Οι Βραζιλιάνοι άνοιξαν το σκορ με τον Πακετά στο 11’ αλλά οι Αφρικανοί απάντησαν άμεσα.

Στο 22’ ο Ντιαλό έγραψε το 1-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης η Σενεγάλη πέτυχε δυο τέρματα.

Στο 52ο λεπτό με αυτογκόλ του Μαρκίνιος έγινε το 1-2 και τρία λεπτά αργότερα ο Μανέ με υπέροχο σουτ έγραψε το 1-3. Ο Μαρκίνιος στο 58΄έβαλε ξανά τη Βραζιλία μέσα στο ματς (2-3), ωστόσο ο Μανέ με πέναλτι ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό Βραζιλία – Σενεγάλη 2-4, σε έναν φιλικό αγώνα που λίγο έλειψε πριν από το φινάλε να τιναχτεί στον...αέρα.