Serie A: Νίκη με ανατροπή για την Σαμπντόρια κόντρα στην ΣΠΑΛ

Επιστροφή στις νίκες για την Σαμπντόρια που νίκησε την ΣΠΑΛ με 2-1 για την έβδομη αγωνιστική της Serie A.

Μετά από τρία σερί αρνητικά αποτελέσματα η Σαμπντόρια γεύτηκε την χαρά της νίκης. Η ομάδα της Γένοβας φιλοξένησε την ΣΠΑΛ η οποία άνοιξε το σκορ στο 21' με τέρμα του Αλμπέρτο Παλόσκι.

Οι γηπεδούχοι δεν πτοήθηκαν από το γκολ που δέχτηκαν και ισοφάρισαν τέσσερα λεπτά μετά με σκόρερ τον Κάρολ Λινέτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σαμπντόρια είχε το πάνω χέρι και όσο περνούσε η ώρα έφτανε όλο και πιο κοντά στο γκολ.

Το τέρμα της ανατροπής ήρθε στο 60' με τον Γκεγκουάλ Ντεφρέλ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα και να στέλνει την ομάδα του στην όγδοη θέση του πρωταθλήματος μαζί με την Ρόμα.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Ρόμα-Λάτσιο 3-1 (45΄ Πελεγκρίνι, 71΄ Κολάροφ, 86΄ Φάτσιο - 67΄ Ιμόμπιλε)

Γιουβέντους-Νάπολι 3-1 (26΄, 49΄ Μάντζουκιτς, 76΄ Μπονούτσι - 10΄ Μέρτενς)

Ίντερ-Κάλιαρι 2-0 (12΄ Μαρτίνες, 89΄ Πολιτάνο)

Μπολόνια-Ουντινέζε 2-1 (42΄ Σανταντέρ, 82΄ Ορσολίνι - 32΄ Πουσέτο)

Κιέβο-Τορίνο 0-1 (88΄ Τζάτζα)

Φιορεντίνα-Αταλάντα 2-0 (63΄ πεν. Βερετού, 90΄ Μπιράγκι) Φροζινόνε-Τζένοα 1-2 (41΄ πεν. Τσιάνο - 33΄, 36΄ Πιάτεκ)

Πάρμα-Έμπολι 1-0 (33΄ Ζερβίνιο)

Σασουόλο-Μίλαν 1-4 (68΄ Τζούρισιτς - 39΄ Κεσί, 50΄, 90΄ Σούσο, 60΄ Καστιγέχο)

Σαμπντόρια-ΣΠΑΛ 2-1 (25΄ Λινέτι, 60΄ Ντεφρέλ - 21΄ Παλόσκι)