Στουτγκάρδη-Αμβούργο 3-0: Προβάδισμα παραμονής στην Βundesliga οι Σουηβοί με σκόρερ τον Μαυροπάνο!

Ο Nτίνος Μαυροπάνος άνοιξε το σκορ στα ...44 δευτερόλεπτα στο πρώτο από τα δύο μπαράζ μεταξύ της τρίτης από το τέλος της Βundesliga Στουγκάρδης, που συνέτριψε 3-0, εντός έδρας, το (3ο της Τσβάιτε Λίγκα) Αμβούργο κάνοντας τεράστιο βήμα παραμονής στην κορυφαία κατηγορία της Γερμανίας.

«Πράματα και θάματα» πρέπει να γίνουν για να μην είναι και του χρόνου στην Βundesliga η Στουτγκάρδη μετά. το 3-0 στο πρώτο (εντός έδρας) μπαράζ της με το Αμβούργο.

Η τρίτη από το τέλος ομάδα της βαθμολογίας της κορυφαίας κατηγορίας της Γερμανίας συνέτριψε την ομάδα του μεγάλου λιμανιού (3η της βαθμολογίας της Τσβάιτε Λίγκα) με μπροστάρη τον Ντίνο Μαυροπάνο.

Ο διεθνής στόπερ στο 44ο δευτερόλεπτο με κεφαλιά από κόρνερ άνοιξε το σκορ για ν' ακολουθήσουν τα γκολ των Βάγκνομαν (51') και Γκιράσι (54').

Μάλιστα ο τελευταίος εξιλεώθηκε για το χαμένο του πέναλτι (απέκρουσε ο Φερνάντες) στο 27'...

Oι φιλοξενούμενοι δεν είχαν «απάντηση» αφού από το 69ο λεπτό έπαιζαν 10 λόγω αποβολής (απευθείας κόκκινη) του Σουχόνεν που πρόλαβε κι έπαιξε μόλις 9 λεπτά!

Ο Φινλανδός δεν έχει δικαίωμα ν' αγωνιστεί στον επαναληπτικό της 5ης Ιoυνίου στο Αμβούργο...