Οσέρ – Παρί Σεν Ζερμέν 1-2: Προβάρει το στέμμα

Η Παρί Σεν Ζερμέν δεν συνάντησε δυσκολίες, νίκησε την Οσέρ, εκτός έδρας, με 2-1 και δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε είναι έξι πόντους μπροστά από την δεύτερη Λανς

Δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε του πρωταθλήματος, η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε την Οσέρ, εκτός έδρας, με 2-1 και προβάρει το στέμμα. Οι Παριζιάνοι δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε είναι έξι πόντους μπροστά από την δεύτερη Λανς και +16 στη συνολική μεταξύ τους διαφορά τερμάτων.

Η Παρί επέβαλε από την αρχή το ρυθμό της και ουσιαστικά καθάρισε το ματς στο πρώτο 10λεπτο, αφού στο 8' ήταν ήδη μπροστά στο σκορ με 0-2.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 6’ με τον Εμπαπέ και ο ίδιος παίκτης δύο λεπτά αργότερα σημείωσε το 0-2. Στο 51’ ο Σιναγιοκό διαμόρφωσε το τελικό 1-2.