Κούτσιας και Γιακουμάκης πρωταγωνιστές στο MLS (vids)

Γιώργος Κούτσιας και Γιώργος Γιακουμάκης ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές στο 3-3 ανάμεσα σε Σικάγο και Ατλάντα για το MLS.

Δύο Έλληνες ποδοσφαιριστές ήταν οι πρωταγωνιστές της αναμέτρησης του MLS ανάμεσα σε Σικάγο του Γιώργου Κούτσια και Ατλάντα Γιουνάιτεντ του Γιώργου Γιακουμάκη. Αμφότεροι δεν ξεκίνησαν βασικοί, αλλά ήταν καθοριστικοί στη διαμόρφωση του τελικού 3-3 ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Ο Γιακουμάκης πέρασε στο παιχνίδι στο 46ο λεπτό και πέτυχε δύο τέρματα σε δέκα λεπτά και έκανε το 3-2 για την Ατλάντα, ενώ έφτασε έτσι τα οχτώ γκολ στο πρωτάθλημα.

Ο Κούτσιας πέρασε στο ματς στο 80' της αναμέτρησης και τελικά ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Συγκεκριμένα στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα κάνοντας το 3-3.