Με ανατροπή στις καθυστερήσεις η Ντουντελάνζ

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, η Ντουντελάνζ, νίκησε με 2-1 εκτός έδρας την Φόλα, χάρη πέναλτι του Τουρπέλ στις καθυστερήσεις.

Την δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα και 3η σε τέσσερα ματς όλων των διοργανώσεων πέτυχε η Ντουντελάνζ.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, επικράτησε, 2-1, στην έδρα της Φόλα χάρη σε πέναλτι του Τουρπέλ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Φόλα ήταν αρκετά καλύτερη στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο και προηγήθηκε μόλις στο 12’ με τέρμα του Χάτζι.

Ωστόσο η Ντουντελάνζ, με ανατροπή διαρκείας έφερε τα πάνω κάτω στο δεύτερο μέρος. Ο Ιμπραίμοβιτς πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 55’ και τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε για την ομάδα του, με τον Τουρπέλ να κρίνει το ματς.

Η Ντουντελάνζ έπαιξε με τους: Φρίσινγκ, Σνελ, Κρούσκα (71' Πόκαρ), Σινάνι, Στολζ (55' Ιμπραίμοβιτς), Κουτίριερ, Ντα Κρουζ, Γιορτνάνοφ, Πρεπέχ, Ελ Χρίτι, Τουρπέλ