Γκλάντμπαχ - Ουνιόν Βερολίνου 0-1: Βλέπει... Champions League!

Με τέρμα του Μπέκερ, η Ουνιόν Βερολίνου πέρασε από το «Μπορούσια Παρκ» και την Γκλάντμπαχ (0-1) και βλέπει για τα καλά τους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στη Serie A.

Έτοιμη για το… σεντόνι η Ουνιόν. Η ομάδα του Βερολίνου επικράτησε 1-0 της Γκλάντμπαχ στο «Μπορούσια Παρ» και συνεχίζει απτόητη την τρελή πορεία της.

Ένα τρίποντο το οποίο ήταν το τρίτο στα πέντε τελευταία ματς για την Ουνιόν που ανέβηκε στους 55 βαθμούς και στο -5 από την κορυφή και στο -4 από τη δεύτερη θέση, ενώ φαίνεται πιο κοντά από ποτέ στην πρώτη της συμμετοχή στους ομίλους του Champions League.

Ο Μπέκερ ήταν αυτός που έλυσε τον γόρδιο δεσμό, πετυχαίνοντας ένα πολύ όμορφο τέρμα στο 60ο λεπτό κάνοντας το 1-0. Η Γκλάντμπαχ ανέβασε ρυθμό στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ωστόσο δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, με τους φιλοξενούμενους να κρατούν το προβάδισμά τους μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του ματς.