Έμπολι - Ίντερ 0-3: Πρόσω ολοταχώς για Champions League (highlights)

Ακόμη ένα βήμα για τη συμμετοχή της στο Champions League της νέας περιόδου έκανε η Ίντερ, η οποία επικράτησε 3-0 εκτός έδρας της Έμπολι για την 31η αγωνιστική της Serie A.

Οι νερατζούρι, που είχαν πρωταγωνιστές τους Ρομέλου Λουκάκου και Λαουτάρο Μαρτίνες πέτυχαν και τα τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Βέλγος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό και στο 76' έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Στο 88' ο Λαουτάρο Μαρτίνες διαμόρφωσε το τελικό 3-0 και έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί 6 αγωνιστικών χωρίς νίκη για την Ίντερ, η οποία είχε να κερδίσει από τις 5 Μαρτίου!

Έμπολι: Πέριζαν, Εμπουέχι, Ισμαΐλι, Λουπέρτο, Παρίζι, Χάας, Μάριν, Μπαντινέλι, Μπαλντάντσι, Καπούτο, Καμπιάγκι.

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Ατσέρμπι, Ντε Βριτζ, Ντ' Αμπρόσιο, Γκόζενς, Τσαλχάνογλου, Μπρόζοβιτς, Γκαλιαρντίνι, Μπελανόβα, Κορέα, Λουκάκου.