Σαλερνιτάνα - Ίντερ 1-1: Την... ξέρανε ο πρώην!

Με τέρμα του Καντρέβα στο 90' η Σαλερνιτάνα πήρε βαθμό «χρυσάφι» από την Ίντερ (1-1), η οποία έμεινε για τέταρτο σερί ματς χωρίς νίκη στη Serie A και κινδυνεύει να μείνει και εκτός τετράδα. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Δε λέει να συνέλθει η Ίντερ. Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι κρατούσε για 90' λεπτά το προβάδισμα κόντρα στη Σαλερνιτάνα αλλά οι γηπεδούχοι με τέρμα του άλλοτε «νερατζούρο», Αντόνιο Καντρέβα, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις και την κράτησε μακριά από τις επιτυχίες για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι στη Serie A.

Αυτή ήταν η 5η σερί ισοπαλία για τους «βυσσινί» του ιταλικού νότου που αύξησαν στο +11 τη διαφορά από τις επικίνδυνες θέσεις και μπορούν να νιώθεις ασφαλείς.

Όσον αφορά το ματς, η Ίντερ ξεκίνησε ιδανικά και κατάφερε με ένα υπέροχο τέρμα του Γκοσένς να προηγηθεί στο 6ο λεπτό. Όλα έδειχναν πως οι Μιλανέζοι θα κρατούσαν το τρίποντο αλλά μια έμπνευση του Καντρέβα «ξέρανε» τους παίκτες του Ίντζακι στο 90', οι οποίοι πλέον μπαίνουν σε... μπελάδες!