Γιουβέντους - Ίντερ 1-1: Ανοιχτοί λογαριασμοί

Η Γιουβέντους και η Ίντερ έμειναν στο 1-1 στο πρώτο παιχνίδι της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ιταλίας.

Δεν ανέδειξε νικητή το πρώτο παιχνίδι της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ιταλίας ανάμεσα στη Γιουβέντους και την Ίντερ, αφού οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1.

Το 0-0 φαινόταν να παραμένει έως το τελικό σφύριγμα του διαιτητή, ωστόσο οι «μπιανκονέρι» κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας.

Ο Χουάν Κουαδράδο πέτυχε το πρώτο γκολ της αναμέτρησης στο 83ο λεπτό. Παρά το γκολ που δέχτηκαν οι «νερατζούρι» δεν πτοήθηκαν και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων κέρδισαν πέναλτι μετά από χέρι του Γκλέισον Μπρέμερ.

Την εκτέλεση ανέλαβε εύστοχα ο Ρομέλου Λουκάκου, ο οποίος πανηγύρισε έξαλλα το γκολ και είχε ένα μικρό διάλογο με τους φίλους των γηπεδούχων με αποτέλεσμα να δεχτεί δεύτερη κίτρινη κάρτα και να αποβληθεί.

Στη συνέχεια τα αίματα άναψαν, ωστόσο με την επέμβαση των ψυχραιμότερων τα πνεύματα ηρέμησαν. Το άλλο ζευγάρι της διοργάνωσης συμπληρώνουν η Φιορεντίνα και η Κρεμονέζε που θα αναμετρηθούν την Τετάρτη (5/4, 22:00).