Μπενζεμά: Πέτυχε το τρίτο γρηγορότερο χατ-τρικ στην ιστορία της Ρεάλ Μαδρίτης (vid)

Ο Καρίμ Μπενζεμά πέτυχε το τρίτο γρηγορότερο χατ-τρικ στην ιστορία της Ρεάλ Μαδρίτης, στον αγώνα κόντρα στη Βαγιαδολίδ.

Σε σόου μετέτρεψε ο Καρίμ Μπενζεμά το πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Ρεάλ Μαδρίτης με αντίπαλο την Βαγιαδολίδ για την 27η αγωνιστική της La Liga.

Ο Γάλλος επιθετικός πέτυχε το τρίτο γρηγορότερο χατ-τρικ στην ιστορία των «μερένγκες» μέσα σε 6 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα.

Ο Ροδρίγο άνοιξε το σκορ στο 22’ και στη συνέχεια πήρε τη σκυτάλη ο Μπενζεμά, που σκόραρε στο 29’, το 32’ και το 36’ κάνοντας το 4-0 για τη «βασίλισσα».

Οι άλλοι δύο ποδοσφαιριστές που έχουν πετύχει γρηγορότερα χατ-τρικ στο σύλλογο είναι ο Παχίνιο, το 1950, που χρειάστηκε 4 λεπτά και ο Φερνάντο Ιέρο σε 6 λεπτά το 1992.