Γιουβέντους-Βερόνα 1-0: Πήρε αυτό που ήθελε

Η Γιουβέντους νίκησε με σκορ 1-0 τη Βερόνα με την επανέναρξη των αγωνιστικών υποχρεώσεων.

Το νικηφόρο της σερί συνέχισε η Γιουβέντους που με την επανέναρξη των πρωταθλημάτων επικράτησε με σκορ 1-0 της Βερόνα στο Τορίνο.

Οι «μπιανκονέρι» δεν εντυπωσίασαν με την απόδοση τους στο πρώτο ημίχρονο και είναι χαρακτηριστικό ότι τις καλύτερες στιγμές τους, τις δημιούργησαν από στατικές φάσεις.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για τη Γιουβέντους που κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 55ο λεπτό με τον Κιν. Στη συνέχεια δεν σημειώθηκε κάποια καλή στιγμή με τη Γιουβέντους να κάνει διαχείριση του σκορ και τη Βερόνα στο 83' να αγγίζει την ισοφάριση, αλλά ο Σέζνι είπε «όχι» στον Τερατσιάνο.

Στους 40 βαθμούς ανέβηκε η ομάδα της Φλωρεντίας που με το σερί που τρέχει στο ιταλικό πρωτάθλημα παλεύει για μία θέση στην πρώτη εξάδα και την έξοδο στην Ευρώπη.

Οι Μιλανέζοι, από την άλλη, υπέστησαν την τρίτη συνεχόμενη ήττα τους στο πρωτάθλημα και έμειναν στην τρίτη θέση και τους 50 βαθμούς, με τη δεύτερη Λάτσιο στους 52 και έναν αγώνα λιγότερο.