FA Cup: Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απέκλεισε στις καθυστερήσεις τη Μπλάκμπερν με 3-2 (highlights)

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απέκλεισε στις καθυστερήσεις και με ανατροπή την Μπλάκμπερν με 3-2.

Στα ημιτελικά του FA Cup προκρίθηκε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ μετά τη μεγάλη ανατροπή επί της Μπλάκμπερν με 3-2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 21ο λεπτό χάρη σε πέναλτι του Μπρέρετον, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν λίγα λεπτά αργότερα ύστερα από αυτογκόλ του Γκάλαχερ.

Η Μπλάκμπερν πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με το πλασέ του Σμόντζιτς στο 61ο λεπτό. Η νίκη φαινόταν να έγερνε προς την πλευρά των φιλοξενούμενων, αλλά στο τέλος κατέληξε στη Σέφιλντ. Ο Μακμπέρνι στο 81' ισοφάρισε σε 2-2 και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντόιλ με ωραίο σουτ ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του.