La Liga: «Στοπ» της Μαγιόρκα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ (1-1)

Η Μαγιόρκα απέσπασε εντός έδρας ισοπαλία από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ, στο εναρκτήριο ματς της Κυριακής (12/3) στην Ισπανία. Όλα τα αποτελέσματα, τα highlights, οι σκόρερ και η βαθμολογία στη La Liga.

Παρότι η Ρεάλ Σοσιεδάδ πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό στο ταξίδι της στις Βαλεαρίδες, η Μαγιόρκα κατάφερε να βρει απάντηση και να κρατήσει τους Βάσκους στο ισόπαλο 1-1, στο ματς με το οποίο ξεκίνησε η δράση της 25ης αγωνιστικής την Κυριακή στη La Liga.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με το... καλημέρα του αγώνα και δράστη τον Φερνάντεθ, ο οποίος τούς έδωσε προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό της συνάντησης. Η απάντηση της Μαγιόρκα ήρθε πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης με τον Κορεάτη Κανγκ-Ιν.

Το 1-1 δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης, με τη Σοσιεδάδ να ολοκληρώνει τον αγώνα με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 90' ο Μερίνο δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα και αποβλήθηκε από το παιχνίδι.