Λιλ – Λιόν 3-3: Δεν χάρηκε κανείς…

Στην 27η αγωνιστική, στη Ligue 1, η Λιλ και η Λιόν αναδείχτηκαν ισόπαλες με 3-3

Η Λιλ στην 27η αγωνιστική στη Ligue 1, παραχώρησε ισοπαλία (3-3) στη Λιόν και έχασαν έδαφος στη μάχη που δίνουν για την κατάκτηση μίας θέσης που οδηγεί στα Κύπελλα Ευρώπης. Οι «λιλουά» είχαν ως ηγέτη και σκόρερ τον Τζόναθαν Ντέιβιντ καθώς πέτυχε και τρία τέρματα της ομάδας του, αλλά δέχτηκαν την ισοφάριση ένα λεπτό πριν από τη λήξη του αγώνα από τον Λακαζέτ.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 46’ ο Ντέιβιντ και στο 61’ ο ίδιος παίκτης με πέναλτι ζευγάρωσε τα τέρματα της ομάδας του. Τρία λεπτά αργότερα, ο Μπαρκολά μείωσε σε 2-1 και στο 79’ ο Ντέιβιντ με δεύτερο πέναλτι σημείωσε το 3-1. Το 3-2 έκανε στο 83’ ο Λακαζέτ και ο ίδιος παίκτης στο 89’ διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΗΣ 27ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΣΉΜΕΡΑ (10/3)

Λιν –Λιόν 3-3

(46’, 61’ πέναλτι Ντέιβιντ, 80’ πέναλτι Ντέιβιντ- 64’ Μπαρκολά, 83’ Λακαζέτ, 89’ Λακαζέτ)