Απόστολος Βέλλιος: Πέτυχε «καρέ» τερμάτων στο 13-0 της Τσβόλε επί της Ντεν Mπος!

Ο Aπόστολος Βέλλιος ολοκλήρωσε το εκπληκτικό 13-0 της Τσβόλε επί της Ντεν Μπος για τη 2η κατηγορία της Ολλανδίας σκοράροντας τα 4 γκολ!

Δεν έμεινε στις ...δάφνες του χατ τρικ στο 12ο λεπτό (γρηγορότερο στα χρονικά της 2ης Κατηγορίας της Ολλανδίας σε 11 λεπτά και 22 δεύτερα!) ο Απόστολος Βέλλιος στον αγώνα της Τσβόλε κόντρα στην Ντεν Μπος..

Ο Έλληνας διεθνής επιθετικός σκόραρε και τέταρτο τέρμα (στο 27') κι αποθεώθηκε κατά την αντικατάσταση του (70') με τους φίλους της ομάδας του να τον χειροκροτούν όρθιοι!

Όπως και τους υπόλοιπους παίκτες τους αφού διέσυραν του αντιπάλους τος με το εκκωφαντικό... 13-0!

Ο Μεντουνιανίν (14’), ο Τάχα (20’), ο βαν ντεν Μπελτ (31’, 89'), ο Μπέλεν (59’), ο Βαν Ντεν Μπεργκ (90'+1') και ο Τι με χατ-τρικ (47’, 62’, 74’) πέτυχαν τα άλλα εννιά γκολ, που διαμόρφωσαν το αδιανόητο σκορ

Ο Βέλλιος έφτασε 9 γκολ και τις 6 ασίστ στο φετινό πρωτάθλημα, με την ομάδα του να οδεύει προς την επιστροφή της στην Eredivisie!