Νις - Οσέρ 1-1: Κόπηκε η φόρα της ομάδας της Νίκαιας

Η Οσέρ που παλεύει για την παραμονή της, έβαλε δύσκολα στην φορμαρισμένη Νις αποσπώντας τον βαθμό της ισοπαλίας στη Νίκαια (1-1).

Η Νις έχει κάνει μία τεράστια προσπάθεια στον β’ γύρο εδώ και δύο μήνες, έτσι ώστε να βρεθεί σε ευρωπαϊκή τροχιά. «Έτρεχε» ένα αήττητο σερί οκτώ αγώνων με έξι νίκες και δύο ισοπαλίες και ήθελε απέναντι στην Οσέρ να πάρει ακόμη ένα τρίποντο.

Η Οσέρ παλεύει για την παραμονή της στην κατηγορία, αλλά έβαλε δύσκολα στη Νις στη Νίκαια και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τον Χάιν στο 36’, αλλά η Νις όπως ήταν φυσιολογικό αντέδρασε. Αρχικά έχασε πέναλτι με τον Λαμπόρντ στο 42’, όμως κατάφερε με τον ίδιο παίκτη να φέρει το ματς στα ίσα στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Στη συνέχεια, η ομάδα της Νίκαιας πίεσε, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά η Οσέρ έμεινε όρθια.