Γιουβέντους - Τορίνο 4-2: «Κυρία»-ρχη στο ντέρμπι μ' ανατροπή, χάρη στις «στημένες μπάλες»!

Γιουβέντους επικράτησε, στο τελευταίο ματς της 24ης αγωνιστικής της Serie A με 4-2 στο ντέρμπι του Τορίνου, κόντρα στην «γκρανάτα», παρότι βρέθηκε δύο φορές να κυνηγά στο σκορ κι ανέβηκε στην 7η θέση χάρη σε 4 γκολ από «στημένα»

Tι κι αν βρέθηκε δις να κυνηγά στο σκορ κόντρα στην, συμπολίτισσα, Τορίνο, η Γιουβέντους αναδείχθηκε νικήτρια, με το ...χορταστικό 4-2, στο ντέρμπι της πρωτεύουσας του Πιεμόντε, με το οποίο ολοκληρώθηκε η 24η αγωνιστική της Serie Α.

Αποτέλεσμα που συνιστά 4η διαδοχική νίκη για την ομάδα του Αλέγκρι η οποία αναρριχήθηκε στην 7η θέση η οποία υπό προϋποθέσεις βγάζει και στην Ευρώπη.

Η «γκρανάτα» που προερχόταν από δύο αγωνιστικές με ένα πόντο συγκομιδής προηγήθηκε στο 2ο λεπτό με τον Καραμό και παρότι η αντίπαλο της ισοφάρισε (16') με τον Κουαδράδο (16') ανέκτησε το προβάδισμα χάρη στον Σανάμπρια (43').

Ωστόσο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντανίλο ξανάφερε το ματς στα ίσα κι αφού στο ξεκίνημα της επανάληψης οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες και στα δοκάρια (49' Bλάχοβιτς - 67' Λινέτι) ένας παίκτης ως πέρσι της Τορίνο, ο Mπρέμερ μετά από τρίτο κόρνερ (κι ισάριθμες κεφαλιές) έδωσε το πρώτο προβάδισμα στη «γηραιά κυρία».

Που εξασφάλισε το τρίποντο με προβολή του Ραμπιό (80') μετά από εκτέλεση φάουλ

Στα ευχάριστα για τους νικητές η παρθενική συμμετοχή του Πολ Πογκμπά στην σεζόν λόγω τραυματισμού.