Μπολόνια – Ίντερ 1-0: Ο Ορσολίνι…εκτέλεσε και τους «νερατζούρι» (highlights)

Η Μπολόνια με τον Ρικάρντο Ορσολίνι να βρίσκει και πάλι δίχτυα επικράτησε 1-0 της Ίντερ.

Σπουδαία εντός έδρας νίκη για την Μπολόνια. Κέρδισε 1-0 την Ίντερ με τον Ρικάρντο Ορσολίνι να σκοράρει και πάλι. Αυτή τη φορά…εκτέλεσε τους «νερατζούρι» που δεν πήραν ούτε τον βαθμό, σε ένα ματς όπου ο Κυριακόπουλος πέρασε ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά για τους νικητές.

Ο Σοριάνο στο 17ο λεπτό είχε μια τεράστια ευκαιρία για το 1-0, όταν έκανε ένα εκπληκτικό σουτ, με την μπάλα ωστόσο να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Ονάνα, ενώ πέντε λεπτά νωρίτερα είχε ακυρωθεί γκολ των γηπεδούχων. Ο Λαουτάρο στο 37ο λεπτό είχε την καλύτερη στιγμή για την Ίντερ.

Η Ίντερ μπορεί να ήταν καλύτερη στην επανάληψη αλλά ο Ορσολίνι στο 76’ μετά το λάθος στην άμυνα της Ίντερ εκτέλεσε τον Ονάνα για το 1-0. Έβδομο φετινό τέρμα για τον επιθετικό της Μπολόνια και πέμπτο μέσα στο 2023.

Η Ίντερ παραμένει στην 2η θέση ενώ η Μπολόνια ανέβηκε στην 7η θέση με 35 βαθμούς.