Άουγκσμπουργκ - Χοφενχάϊμ 1-0: Τρίποντο στο παρά... δύο οι Βαυαροί!

Ένα τέρμα του Γένσεν στο 88ο λεπτό έδωσε τη νίκη στην Άουγκσμπουργκ επί της Χόφενχαϊμ (1-0) στο εναρκτήριο ματς της 21ης αγωνιστικής της Βundesliga κι ...έμπλεξε τους ηττημένους

Αποστάσεις από τα δρώμενα της ουράς της βαθμολογίας της Βundesliga παίρνει η Άουγκσμπουργκ με τη νίκη της, με το μίνιμουμ σκορ, επί της Χόφενχαϊμ στο εναρκτήριο ματς της 21ης αγωνιστικής.

Μια προβολή, του Γένσεν, στο 88ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ χώρισε τις δύο ομάδες φέρνοντας τους γηπεδούχους, που επέστρεψαν στις επιτυχίες στο +7 από την θέση των μπαράζ.

Αντίθετα με τους Βαυαρούς, που ...ανάσαναν, η ομάδα του Γερμανικού Νότου συμπλήρωσε 4 ήττες και δεδομένου ότι δεν κερδίζει από τις 14 Οκτώβρη είναι μόλις δύο πόντους από την τελική τριάδα...