Serie A: Η Έμπολι έσωσε την παρτίδα στο τέλος με την Σπέτσια (2-2)

Η Σπέτσια προηγήθηκε με 2-0 στην έδρα της Έμπολι, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν στις καθυστερήσεις να «τσιμπήσουν» τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Τη νίκη ήθελαν στην Έμπολι απέναντι στην Σπέτσια που παλεύει για την παραμονή της, αλλά στο τέλος θα πρέπει να έφυγε και ευχαριστημένη που κατάφερε να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Σπέτσια κατάφερε με ένα πέναλτι που χρειάστηκε να εκτελεστεί δύο φορές από τον Βέρντε να ανοίξει το σκορ στο 25’ και ο πρώην άσος της ΑΕΚ διπλασίασε τα δικά του τέρματα και της ομάδας του στο 31’.

Η Έμπολι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, τα έπαιξε όλα για όλα και κατάφερε τελικά να μειώσει αρχικά με τον Καμπιάτζι στο 71’ και εν συνεχεία να ισοφαρίσει στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Βινιάτο.