Κύπελλο Ολλανδίας: Δουβίκας και Μπάρκας απέκλεισαν Παυλίδη, Χατζηδιάκο

Η Ουτρέχτη νίκησε στην παράταση 2-1 την Άλκμααρ εκτός έδρας και προκρίθηκε στο ολλανδικό Κύπελλο με όλους τους Έλληνες βασικούς. Απέκρουσε πέναλτι ο Μπάρκας

Λίγες μέρες μετά το... 5-5 με το σόου Βαγγέλη Παυλίδη και Τάσου Δουβίκα, η Άλμααρ και η Ουτρέχτη συναντήθηκαν ξανά για το Κύπελλο.

Μπορεί οι δύο Έλληνες να μη σκόραραν αλλά το ματς ήταν και πάλι εντυπωσιακό με την Ουτρέχτη των Δουβίκα και Μπάρκα να παίρνει την πρόκριση στην παράταση με 2-1, ενώ Παυλίδης και Χατζηδιάκος έμειναν εκτός προημιτελικής φάσης.

Όλοι οι Έλληνες ήταν βασικοί και έμειναν μέχρι το τέλος. Η Ουτρέχτη προηγήθηκε στο 58' με τον Βίργκεβερ, η Άλμααρ ισοφάρισε στο 87' με τον Κάρλσον αμέσως μετά από χαμένο πέναλτι με πρωταγωνιστή τον Βασίλη Μπάρκα και στην παράταση οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ της πρόκρισης με τον Μαέντα στο 93'. Ο Μπάρκας ήταν ο κορυφαίος για την πρόκριση ενώ δέχτηκε και αντικείμενα από τους οπαδούς των γηπεδούχων.

Κίτρινη κάρτα είδαν οι Παυλίδης και Μπάρκας.