Μόντσα - Σαμπντόρια 2-2: Λύτρωση στο 90+9’ για τους Λομβαρδούς, καταδίκη για τους φιλοξενούμενους

Με γκολ - πέναλτι στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων η Μόντσα πήρε το 2-2 από την Σαμπντόρια, κόβοντάς της κι άλλο τις ελπίδες για παραμονή στη μεγάλη κατηγορία!

Η Σαμπντόρια δίνει τεράστια μάχη για να διατηρηθεί στην κατηγορία. Οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος της, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα πέσει αμαχητί.

Το βράδυ της Δευτέρας (6/2) φιλοξενήθηκε στην έδρα της Μόντσα για την 21η αγωνιστική της Serie A και έφτασε κοντά στο τρίποντο, καθώς έως το 90+9’ είχε το υπέρ της 2-1. Μέχρι που ο Πεσίνα ευστόχησε από την άσπρη βούλα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και ισοφάρισε στο τελικό 2-2.

Για την ομάδα της Γένοβας δύο γκολ πέτυχε ο Γκαμπιαντίνι στο 12’ και στο 58’, με τον Πετάνια να ισοφαρίζει προσωρινά για λογαριασμό της Μόντσα στο 33’.